FudbalSport

Debakl Barselone u Valensiji – Srbin nokautirao “Blaugranu”!

0

Ova subota nije bila dan za fudbalske klubove iz Barselone u duelima sa ekipama iz Valensije.

Nakon što su “Slepi miševi” slavili kod Espanjola 2:1, favorizovana Barselona je doživela debakl kod Levantea sa 3:1.

“Blaugrana” je dobro počela meč na Gradskom stadionu u Valensiji, Lionel Mesi je realizovao penal u 38. minutu za 1:0.

Međutim, Katalonci su potcenili domaćina i doživeli sunovrat u drugom poluvremenu.

Levante je uhvatio goste na spavanju sredinom drugog dela i pogocima Kampanje i Majorala u razmaku od dva minuta preokrenuo rezultat.

Katalonci se nisu ni osvestili šoka, kada je usledio novi šamar u 68. minutu.

Nemanja Radoja je pokupio odbitak posle prekida uz pomoć jednog defanzivca Barse savladao Mark-Andrea ter Štegena za konačnih 3:1.

Barsa je trećim porazom u sezoni omogućila najvećem rivalu Realu da pobedom nad Betisom preuzme prvo mesto na tabeli.

Mogu da je prestignu još Atletiko Madrid, Sevilja te Granada ili Real Sosijedad, ali će ovi timovi posle tekućeg vikenda imati meč više od Katalonaca.