SportTenis

FEDERER U FINALU VIMBLDONA Švajcarac Novakov protivnik u borbi za trofej

0
epa07712961 Roger Federer of Switzerland scores against Rafael Nadal of Spain in their semi final match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 12 July 2019. EPA-EFE/NIC BOTHMA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u finale Vimbldona, a u tenskom klasiku pobijedio je Rafaela Nadala sa 3:1 (6:4, 1:6, 6:3, 6:4)

Još jednom, četrdeseti put, u sjajnom meču rekete su ukrstili Ridžer Federer i Rafael Nadal, ovaj put kao trećeplasirani i drugoplasirani igrač na planeti, a igrali su za plasman u finale Vimbldona i novi duel sa svjetskim brojem jedan, Srbinom Novakom Đokovićem.

Baš kao što se i očekivalo neizvjesno je počeo prvi set, bez brejka u prvih 12 gemova pa je pobjednika odlučio taj brejk u kojem je Švajcarac imao više koncentracije i dobio ga sa 7:3.

U drugom setu Nadal je podsjetio na svoje najbolje dane pa je Federeru prepustio svega jedan poen,

Ipak je Federer u narednom setu uspio da se se vrati u meč, pokazao još jednom svoju dobro poznatu hladnokrvnost i sa jednim brejkom u četvrtom gemu došao do pobjede u trećem setu.

Ponovo je Švajcarac prvi došao do brejka u četvrtom seti i to za vođstvo od 2:1, a iskusni Federer ovo vođstvo je sigurno čuvao do kraja seta.

Nakon dva sata i 51 minutu Rodžer Federer stigao je do prve meč lopte, nije je iskoristio, a ovo je bilo treće izjednačenje u servis gemu Rafaela Nadala. Još jednom je imao meč loptu, a onda je Nadal odlično odsevirao, i sa dva asa uspio da ostane u meču.

Servirao je Federer za pobjedu u narednom gemu, a onda je kod rezultata 30:30 imao potpuno čistu situaciju, prvo je “zicer” sa mreže poslao na Rafin reket, a potom je vraćenu loptu volej udarcem poslao izvan granica terena. Uzvratio je Nadal greškom i slanjem lopte u mrežu, a Federer je ovaj poklon iskoristio i u narednom servis gemu došao do treće meč lopte, prve na svoj servis. A onda je uslijedio jedan od najljepštih poena na meču, u svemirskom poenu Nadal je igrao agresivno, napao Rodžera i u sjajnom poenu došao do izjednačenja.

Odgovorio je Federer 14. as servisom za novu meč loptu, ali se Nadal nije dao i ponovo je jednim sjajnim vinerom stigao do izjednačenja. Petu meč loptu Rafa nije uspio da spasi, pa je Federer izborio svoje 31. gren slem finale.