FudbalSport

Golman odbranio pet penala i odveo “amaterski” klub u polufinale

0

Fudbaleri Sarbrikena napravili su najveće iznenađenje u istoriji Kupa Njemačke, jer su pobjedom nad Fortunom iz Dizeldorfa postali prvi četvrtoligaš koji se domogao polufinala!

Domaćin je poveo u 31. minutu preko Janickea, da bi se Fortuna spasila u 90. preko Jorgensena. Prethodno je Balc Heningu odbranio udarac sa bijele tačke u 83. minutu.

Nakon 30 minuta produžetaka nije bilo golova, a onda je uslijedila drama. Domaćin je mašio penale u 1. i 4. seriji, dok je Fortuna bila neprecizna u 3. i 5.

Zatim je i Andrist bio neprecizan u 6. seriji i Fortuna je ponovo imala šut za pobjedu. Međutim, Balc je odbranio udarac Cimermana, a onda i Jorgensena u 10. seriji za 7:6. Ukupno 8:7.