FudbalSport

LŠ: PSŽ demolirao Barselonu sa 4:0, Borusija promašila penal za neriješen rezultat

0

Utakmicama PSŽ – Barselona i Benfika – Borusija Dortmund počela je nokaut faza Lige šampione.

PSŽ je pobijedio Barselonu sa 4:0, a Benfika Borusiju rezultatom 1:0.

Parižani su željeli revanš, jer su u prethodna dva sudara u nokaut fazi ispali od večerašnjeg protivnika (2013. i 2014. godine), a poseban motiv im predstavljalo i to što su u zadnjih 12 utakmica ostvarili čak 11 pobjeda.

PSŽ je poveo u 18. minutu pogotkom Anhela Di Marije.

Argentinac je iz slobodnog udarca sa 17 metara majstorski naciljao i preko najnižih fudbalera u živom zidu gostiju, Inijeste i Albe, postigao jedan od najljepših golova ove godine. Pored ovog, u 55 minuti je postigao još jedan gol.
Druga dva gola za PSŽ postigli su Draksler u 40. i Kavani u 72. minuti.

U Lisabonu je odigran drugi večerašnji meč između Benfike i Borusije

Borusija je u meč sa Benfikom ušla kao favorit i od početka pokušavala da to opravda, ali im domaćin to i nije baš dozvolio.

Prvo poluvrijeme u Lisabonu se igralo u talasima – poslije oba uzbuđenja uslijedio je period bez prilika, a Benfika nikako nije mogla da priprijeti Burkiju.

Do poluvremena nije bilo značajnijih događanja, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

I pored toga što je Borusija u prvom poluvremenu pokazala više, domaćin je poveo u 49. minutu pogotkom Kostasa Mitroglua. Grčki napadač je pogodio mrežu Borusije nakon kornera Picija i asistencije Luizaa, pošto se najbolje snašao u petercu.

Nijemci su momentalno odgovorili, ali je njihov najbolji igrač polako postajao tragičar. Obamejang je promašio kolosalnu priliku u 53. minutu, kada je iz neposredne blizine bio neprecizan, a onda je u 57. minutu preuzeo odgovornost da šutira penal koji je skrivio Ljubomir Fejsa igranjem rukom.

Pokušao je udarcem po sredini, ali pravo u golmana Edersona koji brani drugi jedanaesterac u ovogodišnjoj Ligi šampiona.