SportVijesti

Nova serija medalja prnjavorskih sportista

0

Sportisti tri prnjavorska borilačka kluba imali su seriju vrijednih rezultata,čime su još jednom na pravi način predstavljali našu opštinu na domaćim i međunarodnim takmičenjima.Dzudisti kluba „Soko M“ bili su u Trebinju učesnici petog „Memorijala Miloš Mrdić“,zajedno sa još 510 takmičara iz nekoliko zemalja,gdje su osvojili 10 medalja.Vlastitu kolekciju Nikola Moravac i Darija Stojanović obogatili su zlatnim medaljama u svojim težinskim kategorijama.Uporedo sa trebinjskim,prnjavorski dzudisti putovali su i u Novi Sad na međunarodni turnir,gdje  je bilo prijavljeno 575 mladih boraca.Iz najvećeg grada Vojvodine Prnjavorčani su se vratili sa osam odličja,a zlatom su se okitili Miloš Mišić,Dejan Milijaš  i  Jovana Ilišković.

Pred dzudistima iz našeg grada su nastup na turniru u Laktašima  i odlazak u Francusku.

Karatisti Ipona  osvojili su 18 medalja na „Bušido openu“ u Banjaluci,a do zlatnih medalja stigli u Saša Dušanić,Duško Preradović,Ognjen Blagojević,Ljubomir Keser i Dejan Šipka,dok je Nataša Vidović osvojila prva mjesta  u borbama i katama.Prnjavorski karatiti putovaće uskoro u Suboticu,na ugledni međunarodni „Enpi  kup“,gdje su i ranijih godina imali vrijedna ostvarenja.

Pregled aktuelnosti iz borilačkih spotova zaključićemo takođe lijepom informacijom iz Sarajeva.Na  petom međunarodnom „Ilidza openu“ prnjavorski kik bokseri Dragan Rogić,Mario Marjanoić i Bojan Tomić osvojili su srebrne ,odnosno bronzane medalje,potvrđujući dobru formu uoči prvnstva  Republike Srpske,čiji domaćin će uskoro biti Prijedor./R.P./