Ostali sportoviSport

PORAZ RUKOMETAŠA SRBIJE U ZADRU Posljednja dva kola šansa za odlazak na Euro

0
epa07499610 Croatia's Igor Karacic (C) in action against Serbian players Ivan Mosic (L) and Miljan Pusica (R) during the men's European Championship 2020 qualification handball match between Serbia and Croatia in Belgrade, Serbia, 11 April 2019. EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske rezultatom 27:23 u utakmici 4. kola grupe “2” kvalifikacija za plasman na Evropsko prvensvo.

Dobro je Srbija otvorila utakmicu povela sa 2:0, međutim, Hrvatska je odgovorila serijom 4:0 za prelazak u vođstvo. Novom serijom od 3:0 Hrvatska se odvojila na plus četiri (7:3), a u dva navrata domaći tim imao je šest golova viška sa koliko je otišao i na odmor (17:11).

Dosta agresivnije Srbija je ušla u drugo poluvrijeme, uspjeli su izabranici Nenada Peruničića da uhvate rezultatski priključak Hrvatska  u poslednjih 20 minuta Hrvatska ulazi sa plus četiri 20:16. U nastavku Duvnjak pogađa sa distance, a na drugooj strani Vorkapić ponovo smanjuje na minus četiri (21:17). Usledila su po dva neiskorištena napada na obje strane, istakli su se golmani Cupara na jednoj i Ivić na drugoj strani, a onda je Duvnjak ponovo pogodio sa devet metara. Na plus pet Hratske Nikolić je faulirao Duvnjaka zbog čega je isključen na dva minuta, a Štrleka je poslao na liniju sedam metara, međutim, Cupara brani sedmerac. Još jedan Sedmerac odbranio je Cupara, dugo je na semaforu stajao rezultat 22:17, a onda je Bećiri sretno pogodio za plus 6 što je bio rezultatski kraj ove utakmice na deset minuta prije kraja meča. Smanjila je Srbija na minus četiri, međutim golom Vrankovića Hrvatska ponovo dolazi na plus šest (26:20) pa je u poslednjih pet minuta u potpunosti izostala rezultatska nezvjesnost.

Hrvatska je pobjedom osigurala plasman na Evrpsko prvensvo, a Srbiji ostaje varijanta da pobijedi Beligiju i Švajcarsku u poslendja dva kola što bi joj donijelo plasman na Euro, a takođe, ostaje mogućnost da se kao najbolja trećeplasirana ekipa plasira na prvenstvo starog kontinenta.

U drugoj utakmici grupe “2” Švajcarska je deklasirala Belgiju sa 36:22.

Plasman: Hrvatska 7, Švajcarska 6, Srbija 3, Begija 0

VELIKA TRAGEDIJA Povodom smrti četiri radnice OŠ “Kovačići” izmjenila raspored nastave